Siemens Jobs

Siemens corporate career site

Job Information

Siemens Solution Engineer - ILTIS in Budapest, Hungary

Job Family: Research & Development

Req ID: 402262

A Siemens Mobility Kft. K+F központjában, a XI. kerületi Infoparkban olyan projekteken dolgozunk, melyek biztosítják a zavartalan, fenntartható, megbízható és biztonságos közlekedést.

Tudj meg többet arról, hogy milyen nálunk az élet: https://dreamjo.bs/hu/company/siemens-mobility-kft

A projektről: a központi irányító rendszer képes a teljes vonalat emberi beavatkozás nélkül irányítani, így egyszerűsödik a vonatok közötti információátvitel, az új kollégáink feladata a központban dolgozók munkájának megkönnyítése országspecifikus központi irányító rendszer (OCS) létrehozásával.

A projektről további részleteket itt olvashatsz: https://www.mobility.siemens.com/ch/en/portfolio/rail/automation/iltis-railway-traffic-management-system.html

A csapat tagjaként az alábbi feladatok várnak rád:

  • A tervezendő üzem műszaki specifikációjának kidolgozása.

  • Ezen specifikációk alapján a rendszer konfigurálása a projekten belül.

  • A vizsgálati dokumentumok elkészítése a vezérléstechnikai vizsgálathoz.

  • Vezérléstechnikai vizsgálat elvégzése.

  • A módosítások irányításáért való felelősségvállalás.

  • Nemzetközi csapatokkal való együttműködés.

Pályázásodhoz kérlek angol / német nyelvű önéletrajzot adj le, várunk szeretettel!

Te vagy az ideális jelölt, ha:

  • Informatikai, villamosmérnöki, gépészmérnöki vagy bármilyen hasonló műszaki felsőfokú végzettséggel rendelkezel.

  • Van legalább 1 év mérnöki területen szerzett tapasztalatod.

  • Aktív, minimum középfokú német nyelvtudásod van írásban és szóban egyaránt.

  • Analitikus, struktúrált és minőség-orientált munkavégzés jellemez.

A pályázásod során előnyt jelenthet, amennyiben:

  • Vasúti közlekedés technológiában szerzett alapvető ismerettel rendelkezel.

Mi az, amit mi biztosítunk?

  • Családbarát munkahelyet, kötetlen munkaidővel, rugalmas hozzáállással.

  • Stresszmentes környezetet, ahol nagy hangsúlyt kap a work-life balance.

  • Fejlődési lehetőségeket, egyéni tréning kerettel, kidolgozott karrierúttal.

  • Fontos számunkra az egészséged, többek közt élet- és egészségbiztosítással óvunk.

  • Ergonomikus munkakörnyezetet biztosítunk számodra, ezzel is kényelmessé téve az irodai munkavégzést.

  • A felsoroltak mellett egy több mint 20 elemből álló béren kívüli juttatási csomaggal várunk.