Siemens Jobs

Siemens corporate career site

Job Information

Siemens Release Train Engineer - LMC in Budapest, Hungary

Job Family: Information Technology

Req ID: 408327

A Siemens Mobility Kft. K+F központjában, a XI. kerületi Infoparkban olyan projekteken dolgozunk, melyek biztosítják a zavartalan, fenntartható, megbízható és biztonságos közlekedést.

Tudj meg többet arról, hogy milyen nálunk az élet: https://dreamjo.bs/hu/company/siemens-mobility-kft

A projektről: A Smart Asset Suite digitalizációs programunkkal kínálunk támogatást termékeink (Locomotiv/Passanger Coach) intelligens és optimalizált használatához, hogy a termék teljes élettartama alatt, nap mint nap, magas színvonalú szolgáltatásokat tudjon nyújtani

Ez például a jármű üzemeltetésében a kapacitáskihasználás növelését, az energiafogyasztás csökkentését és a jármű termelékenységének növelését jelenti, ugyanakkor minimalizálja az állásidőt és az átállási időt.

Részletek ITT (https://siemensworld.dc.siemens.com/2023/05/23/maximum-rail-efficiency-through-smart-assets-in-locomotives-and-passenger-coaches/) !

A csapat tagjaként az alábbi feladatok várnak rád:

  • Agile Release Train folyamtok/események koordinálása (pl. Program Increment tervezés, rendszer demo-k, PO szinkronizálás).

  • Agilis alapelvek és gyakorlatok biztosítása az ART-on belül (Scrum, Kanban).

  • Csapatok közötti zökkenőmentes együttműködés koordinálása.

  • Hatékony kommunikáció és együttműködés biztosítása a csapatok, az érdekelt felek és a felső vezetés között a közös cél elérése érdekében.

  • ART előrehaladásának felügyelete, a kulcsfontosságú mutatók és tényezők nyomonkövetése, annak továbbítása a fejlesztés szereplőinek a kockázatkezelés érdekében.

  • Product Lifecycle Management System megértésének biztosítása és célravezető megvalósítása az egész termékciklus alatt.

  • Folyamatok betartásához szükséges dokumentációk létrehozása.

  • Project Manager támogatása az ügyfelekkel való szoros kapcsolat fenntartásában és a termékkoncepcióba való betekintésben.

Te vagy az ideális jelölt, ha:

  • Befejezett felsőfokú végzettséggel rendelkezel IT/programozás területen.

  • Van legalább 5 év tapasztalatod, amit Release Train Engineer vagy Agile Coach-ként szereztél.

  • Aktív, kommunikáció képes angol nyelvismerettel rendelkezel.

  • Jártas vagy SAFe és digitális termékek létrehozásában.

  • Strukturált és megoldásorientált szemléletmód jellemez.

  • Csapatjátékos vagy, jó analitikus és kommunikációs képességekkel rendelkezel.

A pályázásod során előnyt jelenthet, ha:

  • Van tapasztalatod (software) projektvezetési vagy fejlesztés feladatkörben.

  • Erős üzleti ismeretekkel rendelkezel, melyet ügyfelekkel/partnerekkel való együttműködés során kamatoztattál.

  • Dolgoztál már vasúti rendszereken.

  • Tudsz németül is.

Mi az, amit mi biztosítunk?

  • Családbarát munkahelyet, kötetlen munkaidővel, rugalmas hozzáállással.

  • Stresszmentes környezetet, ahol nagy hangsúlyt kap a work-life balance.

  • Fejlődési lehetőségeket, egyéni tréning kerettel, kidolgozott karrierúttal.

  • Fontos számunkra az egészséged, többek közt élet- és egészségbiztosítással óvunk.

  • Ergonomikus munkakörnyezetet biztosítunk számodra, ezzel is kényelmessé téve az irodai munkavégzést.

  • A felsoroltak mellett egy több mint 20 elemből álló béren kívüli juttatási csomaggal várunk.