Siemens Jobs

Siemens corporate career site

Job Information

Siemens Adózási munkatárs in Budapest, Hungary

Job Family: Finance

Req ID: 416686

Arra bátorítjuk kollégáinkat, hogy helytálljanak folyamatosan változó világunkban. Olyan munkatársakat keresünk, akik törekszenek a fejlődésre és a tanulásra, és akik szeretnének hatással lenni a jelenre vagy akár a jövőre. Magadra ismertél? Ha igen, akkor jelentkezz hozzánk!

Adó csapatunkba keressük Adózási munkatárs kollégánkat, az alábbi feladatokra.

Munkavégzés helye: Budapest XIV. kerület

Milyen feladatok várnak rád?

  • Napi operatív adózási feladatokban történő részvétel (adókalkulációk elkészítése; alátámasztó analitikák összeállítása; adóbevallások elkészítése és benyújtása; szükséges dokumentációk összeállítása; adó jellegű tételek könyveltetése, utaltatása)

  • Adójogszabály-változások nyomon követése és implementációja (jogszabályváltozások gyakorlatba történő átültetésének megvalósítása és kapcsolódó rendszertesztek elvégzése; az adójogszabály-változások belső kommunikációjának előkészítése, egyeztetések az érintett területekkel, koordináció és belső tájékoztatások megtartása)

  • Belföldi és nemzetközi ügyletekkel összefüggő általános adótanácsadás nyújtása a vállalatcsoport tagjai számára

  • Transzferár dokumentációs folyamatok támogatása, külső tanácsadók koordinálása, dokumentáció készítésében történő részvétel

  • Halaszott adó számításhoz adatbekérés, kalkuláció készítése, halasztott adó jelentés összeállítása

  • Közreműködés adórevíziók során, kapcsolattartás az állami és önkormányzati adóhatóságokkal, együttműködés a pénzügyi vezetőkkel és külső tanácsadókkal

  • Munkautasítások, szabályzatok véleményezése, készítésükben való hatékony közreműködés

  • Folyamatfejlesztések, automatizálási lehetőségek feltárása és gyakorlati megvalósítása, ezek dokumentálása, adózást érintő SAP fejlesztések koordinálása és tesztelése, részvétel helyi és globális digitalizációs projektekben

Mi különböztet meg másoktól?

  • Gazdasági főiskolai vagy egyetemi végzettség

  • Adótanácsadói képesítés

  • 3-5 év szakmai tapasztalat

  • Magabiztos angol nyelvtudás szóban és írásban

  • Precizitás, megbízhatóság

  • Elemző-problémamegoldó képesség

  • Jó kommunikációs képesség

  • Lelkes, proaktív, igényes személyiség

  • Mérlegképes könyvelői képesítés és / vagy IFRS számviteli tapasztalat előnyt jelent

  • Német nyelvtudás előnyt jelent

Miért a Siemens?

  • Modern nemzetközi környezet, diverzitás

  • Hosszú távú munkalehetőség

  • Versenyképes juttatási csomag. teljesítményértékelés

  • Egészségbiztosítás

  • Céges laptop és mobiltelefon

  • Vállalati jólléti program

  • Irodai masszázs

  • Vállalati pszichológus, mentális egészséget támogató programok

  • Szakmai továbbképzések és online felületen elérhető képzések

  • Részt vehetsz önkéntes és fenntarthatósági kezdeményezésekben is

  • Home office és rugalmas munkavégzés

Create a better #TomorrowWithUs!

Értékeljük a teljesítményt, az egyéni hozzájárulást és figyelembe vesszük a különböző gondolkodásmódokat. Sokfélék vagyunk és elfogadjuk egymást, törekszünk arra, hogy olyan munkahelyet építsünk, amely tükrözi a társadalom sokszínűségét. Gyere, és teremtsünk együtt szebb holnapot!